Jak se letos pochovávala basa

I letos jsme již potřetí pochovávali basu.

Sešli jsme se na sále Hostince Na Rozcestí v pátek 28. února. Možná se divíte, proč bylo Pochovávání basy přesunuto na pátek. V minulých ročnících probíhala tato akce v úterý - vždy před Popeleční středou, která je počátkem dnem půstu. Úterý sice bylo tradičním dnem pro poslední veselici, ale chtěli jsme vyjít vstříc těm, kterým tento pracovní den nevyhovoval.

Program byl jako vždy pestrý. Nechyběl ani náš spřízněný taneční spolek Mamoletek z Kladerub, které nám ukázaly, jak se paří v Kladerubech! Na úvod zatančily pro změnu mažoretky z Bystřice pod Hostýnem. A každý jistě ocenil vtipnou scénku o "Něhurce a sedmi trapaslících", kterou bravurně zahráli ochotníci z Kunovic - a nutno dodat, že to byla téměř improvizace nacvičená den předem. Vrcholný program večera - slavnostní pohřeb basy - byl opět plný vtipu a smíchu. Doufáme, že se návštěvníci pobavili a celý večer si užili.

Na závěr děkuji za účast všem přesmutným plačkám, zpěpavým zpěvačkám, zodpovědným ministrantům, krásným námořníkům, co nesli máry, veselé nevěstě, smutnému ženichovi, zhroucené černé vdově, váženému panu faráři, kostelníkovi a a varhaníkovi a samozřejmě "cedulonosiči"! Těšíme se zase za rok! :)

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit