Hasiči vyměnili Avii za kola (3.-6.července 2014)

Již tradičně vyráží hasičská parta SDH Kunovice na cyklovýlet po krásách moravských luhů a hájů. V letošním roce jsme zacílili do kempu Smraďavka pod hradem Buchlovem. Někteří odvážlivci jeli celou cestu na kole a přivezli i kamaráda šneka Erika, který se stal symbolem našeho zájezdu a doprovázel chlapce na všech jejich cestách. Ostatní trochu pomohli a nechali se popovézt kousek cesty vlakem. Docestovali však všichni, žádné ztráty cestou nevznikly. Nutno dodat, že v okolí Smraďavky jsou půvabné památky a místa, které jsme uctili svou návštěvou: zámek Buchlovice, hrad Buchlov, Velehrad, skanzen Modrá, Baťův kanál, muzeum Velké Moravy ve Starém městě atd.

Letos vyhlásila cestovní kancelář „Kunovické řiťky" v čele s průvodkyněmi Kamilou Horkou a Olinou Krátkou téma zájezdu Piráti a námořníci a celý první večer byl laděn touto tématikou. Další večer proběhla soutěž Aktivity, kdy se utkali muži proti ženám – ani nemusím zmiňovat, kdo zvítězil... (ženy samozřejměJ). Vrcholem celého zájezdu byla zábava „od nás pro nás". Jednotlivci se rozlosovali do skupinek a jejich úkolem bylo zahrát divadlo dle předepsaných scénářů na téma Červená karkulka, ovšem pokaždé byla Karkulka jiná, např. Čínská, Kubánská, Eskymácká, Černošská a Česká. Měli bychom vyzdvihnout podání Eskymácké Karkulky, která přijela na skutečných lyžích a během této scénky skutečně sněžilo, trojhlavý čínský drak v podání Miloše, Hrůši a Mirka chrlil skutečný oheň, za zmínku určitě stojí důmyslný převlek Peruťáka v roli Krokodýla a kubánská babička Helča kouřila skutečné doutníky! Česká Karkulka v podání mladých byla tak trochu s hvězdičkou ale myslím si, že byla celkem důstojným zakončení večera :). Scénky byly vskutku legendární.

Na zájezdu byl letos i velký počet malých hasičů: Emma, Jonášek, Dominik, Adámek, Anetka. Všichni byli vzorní, těšíme se, že jejich počet bude přibývat.

Příští rok nazdar!

Vlaďka Kuchaříková alias Olina Krátká

Aktualizováno Úterý, 30 Září 2014 09:23

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit