10. HASIČSKÝ PLES

"Znáte je všichni, ti dva pamatují časy, kdy prérie a vigvamy byly větší, ohnivá voda lacinější a indiáni opálenější..." i těmito slovy by se dal popsat letošní, v pořadí již, 10. hasičský ples.

Je to už takovou tradicí, že každý ples chceme udělat něčím typický, a tento 10. nebyl výjimkou. Ples nás tentokrát zavedl na Divoký západ, kde boje mezi Indiány a kovboji byly na denním pořádku. V tomto duchu se neslo i 1. vystoupení, kde toho bylo k vidění mnoho. Nejprve nám mladí hasiči zatančili svůj válečný tanec, při kterém je přepadli kovbojové s kolty zavěšenými proklatě nízko u pasu. V souboji indiáni vs. kovbojové zvítězili ostře nabité pušky kovbojů; ti své vítězství oslavili tancem se svými překrásnými kovbojkami. Nakonec došlo mezi rudochy a bledými tvářemi ke smíru, jejž stvrdili bratrským tancem.

Druhé vystoupení nám přineslo ukázku ostrého zásahu naší výjezdové jednotky u hořícího rodinného domu. Se šlehajícími plameny si naši hoši poradili v cuku letu. Opojeni svým hrdinským činem se vydali vstříc odměně. Ovšem ve tmě není snadné najít tu správnou hospodu. O tom se přesvědčili i naši stateční hasiči. Po zjištění, že v klubíčku na ně místo oroseného půllitra čekají jen tancechtiví, spoře oděni pánové, vzali nohy na ramena a pelášili zpět do zbrojnice.

Tato vystoupení bezpochyby patří k velkým lákadlům plesu, ale určitě nejsou jediná. Mezi další lákadla můžeme zařadit i kapelu Kalej, která svými songy roztančila celý sál. V neposlední řadě je to i tombola. Tu se snažíme dělat co možná nejzajímavější. Za zmínku také stojí výzdoba sálu. Ta se vždy nese v duchu zvoleného tématu. Od loňského roku je nově k dispozici i fotokoutek, ve kterém jste si mohli pořídit fotky jako slavné celebrity.

Jako vždy pro vás byly otevřeny dva bary. Do "Saloonu U Bejka" jste si mohli odskočit přímo z parketu. Bylo tam nejen vše potřebné k uhašení vaší žízně, ale také i něco malého k zakousnutí. Bar "Modrá ústřice", ve které naši barmani nabízeli velký sortiment služeb se nacházel v hasičské zbrojnici, kde jste se mohli po vyběhnutí pár schodů zastavit i na pozdní večeři.

Velké díky patří nejen vám za vaši účast a sponzorům za jejich dary, ale také pořadatelům, kteří se o vás vzorně starali. Nesmím zapomenout na naše dvě choreografky a jejich tvůrčí tým. Díky nim vznikají naše vystoupení. A věřte, není to vždy lehké zkrotit takové divochy.

Aktualizováno Pátek, 06 Únor 2015 13:07

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit