Kunovičtí hasiči jsou třetí nejlepší v republice

Hodnotit
(0 voleb)
To, o čem řada hasičů ve vsetínském okrese jen snila, se konečně stalo skutečností. Historický úspěch pro celé Valašsko totiž vybojovalo družstvo mužů z Kunovic, které na mistrovství České republiky v požárním sportu v Uherském Hradišti vybojovalo historickou bronzovou medaili.

Na republikový šampionát, který se konal na přelomu srpna a září, jeli kunovičtí hasiči s předsevzetím neztratit se v silné celorepublikové konkurenci sedmnácti družstev a ukázat, že máme na Valašsku výborné hasiče. Podařilo se!

První disciplínou byl v sobotu ráno běh na 100 metrů s překážkami. V celkovém součtu časů kluci z Kunovic zaostali za nejlepším týmem jen o jednu sekundu a skončili průběžně na šestém místě. Člen týmu Kunovic František Kunovský se navíc stal vicemistrem České republiky v této disciplíně s časem 16,09 vteřiny. Stejný den odpoledne se běžely štafety. I v této disciplíně Kunovice byly vidět. Jen díky zlomenému žebříku na domečku ztratili Valaši dvě sekundy z celkového času a skončili na bramborovém místě s časem 59,55 sekundy, opět jen sekundu za nejlepším týmem. V neděli ráno nastoupili kluci na poslední disciplínu – požární útok. Už po prvním pokusu všichni tušili, že to bude celkové krásné umístění. Kluci skončili v požárním útoku na třetím místě s časem 25,72 sekund (na nástřikové terče).

V celkovém součtu bodů dokázali hasiči z Kunovic obsadit bronzovou pozici na letošním mistrovství České republiky v požárním sportu, což se ještě nepodařilo žádnému družstvu v okrese Vsetín. Bronzový tým SDH Kunovice z mistrovství České republiky tvoří: Michal Frydrych, Petr Kuchařík, Radim Škařupa, Tomáš Gába, Lukáš Bartek, Marek Pavelka, Pavel Dohnal, Petr Vaculín, František Kunovský, Tomáš Foukal a Jakub Těšický.

Aktualizováno Středa, 05 Únor 2014 09:41

Podobné video

Embed Embed this video on your site Druhý pokus

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit