Zelené dresy opět řádily na hasičských soutěžích

Jak družstvo mužů tak i žen se opět účastní soutěží, zapojených do Velké ceny OSH Přerov. Tuto ligu jsme zahájili v Hlinsku u Přerova. Naši muži se nenechali zastrašit velkým počtem kvalitních soupeřů a s časem 18,55s se umístili na 5. místě. Musíme podotknout, že trať v Hlinsku je mírně do kopce. Ženy tuto trať zvládly s časem 19,44s. Mírné zaváhání na levém proudu ženy odsunulo na 7. místo. Druhý závod ligy se konal v Drahotuších 8. 6. 2014. Závodu se zúčastnilo 21 družstev mužů a 10 družstev žen. Muži dosáhli času 17,76s (17,60 LP), což jim zajistilo 2. místo. Ženy v konkurenci 9 družstev skončily taktéž na 2. místě s časem 18,39s (18,29 LP).

Muži se tradičně účastní i závodu Vsetínské hasičské ligy. Této série závodů se nově rozhodlo účastnit i družstvo žen. Liga byla zahájena hasičským víkendem. Sobotu jsme strávili na soutěži v Hovězí, kde naši muži obsadili druhou příčku s časem 17,43s. Ženám se zde bohužel nedařilo a domů odjely s neplatným pokusem. Víkend pokračoval závodem ve Velkých Karlovicích, kde všechna družstva běžela na stejné trati v délce 2B. Tuto pro muže nestandardní trať absolvovali s časem 15,27s. Ženy po malém zaváhání na koši dosáhly času 22,56s.