Okresní kolo v Horním Lidči

Bylo kolem 7 hodiny ráno, když se sportovní areál v Horním Lidči začal plnit hasičskými vozy. Na okresní kolo postoupilo 10 družstev mužů, 9 družstev žen a 5 družstev mužů nad 35 let. Sluníčko nám hodně přálo a tak bez zbytečných prodlev byla po slavnostním nástupu zahájena první disciplína a to štafeta 4x100m. V této disciplíně naši muži nenašli přemožitele a s časem 59,80s skončili na prvním místě. Po přestavbě dráhy následoval běh na 100m s překážkami, kde chlapci předvedli krásné časy, ale i ošklivé pády. Nemohu nezmínit čas našeho Františka Kunovského, který časem 15,67s skončil v jednotlivcích na 1. místě. Petr Kuchařík s časem 17,03s skončil jako 5. nejlepší. I přes tyto velmi kvalitní časy, skončili kluci na druhém místě a v průběžném pořadí se prali o první místo s chlapci z Juřinky. O prvenství měla rozhodnout až poslední disciplína – požární útok. Tam předvedli kluci excelentní výkon, kdy na široké hadice a nástřikové terče dosáhli času 23,38s. Chlapci z Juřinky předvedli taktéž velmi kvalitní útok, nicméně naše chlapce nepřekonali. To pro naše muže znamenalo celkové prvenství a postup na krajské kolo, které se bude taktéž konat v Horním Lidči.

Postup na krajské kolo vybojovali muži ve složení: Tomáš Gába, Vít Kobliha, Pavel Dohnal, Radim Škařupa, Petr Kuchařík, Marek Pavelka, Petr Mareček, František Kunovský, Jakub Těšický, Tomáš Foukal.