Sezóna 2013 u děvčat

Sezóna devčat byla jakási smolná. Začalo to hned na okrskovém kole v Babicích, kde děvčata skončila až na 4. místě po nevydaředém útoku. A takto to s děvčaty pokračovalo po zbytek sezóny. A když je sezóna smolná, tak se vším všudy a k tomu patří i zranění. Ještě před samotným začátkem sezóny si jedna z děvčat ošklivě zlomila nohu a byla mimo na celou sezónu. Následoval podvrtnutý kotník, díky kterému nebyl tým v původním složením na půl sezóny a i když se děvčata snažila ze všech svých sil, aby to nebylo na jejich výkonech znát, bohužel bylo.
 
Děvčata jezdila jako každý rok soutěže Velké ceny Přerovské ligy. První soutěž ligy se konala v Hlinsku, holky zde po loňských úspěších moc nezabodovaly a skončily na osmém místě s časem 20,38s. Po zbytek sezóny se děvčatům podařilo umístit nejlépe na druhém místě, první místo bylo stále v nedohlednu. Jejich časy nebyly nijak oslňující, ale pokud bychom měli vyzdvihnout nějaké časy sezóny, byly by to právě tyto: 17,73s v Troubkách; z Olšovce 17,66s; 17,49s v Jindřichově; v Provodovicích 17,88s a nakonec čas ze Špiček, kde se děvčatům podařilo shodit terče v čase 16,96s. Ostatní časy se pohybovaly okolo 19-20,00s. V celkovém hodnocení skončily na 6. místě. Pro porovnání v loňském roce 2012 celkově 3. místo, nejepší čas 16,71s.
 
Uvidíme, jestli děvčata v sobě najdou v sezóně 2014 bojovného ducha a dokážou, co v nich doopravdy je.
Tým žen v sezóně 2013 běhal ve složení: Petra Gábová, Nikol Perutková, Věra Syryčanská, Miroslava Gábová, Petra Pavlištiková, Nikola Václavíková, Petra Koblihová, Zuzana Koblihová a Markéta Gábová.