October cup 2014

Pro ty co neznají October cup je tu malé představení soutěže. October cup se koná v Babicích jednou za dva roky, vždy v sudé roky. V liché můžete shodně nazvanou soutěž navštívit ve Velkých Hošticích. Tato soutěž je na 2B a vždy se těší hojné účasti soutěžních družstev, čemuž i odpovídají ceny. Do letošního ročníku se přihlásilo i mnoho soutěžních družstev ze Slovenska, což svědčí o tom, že October cup je známý i v zahraničí. :)

Vše nám vypuklo v sobotu 4. října kolem 9 hodiny. Do Babic nakonec dorazilo 104 družstev z toho 26 ženských, 74 mužských a 4 mužská nad 35 let. Naše ženy šly na řadu hned ze začátku, ale jejich čas 21,90s (PP21,76) neodpovídal představám, které měly. Ale i přes to, že skončily na celkovém 19. místě, byly nakonec spokojené a celou sobotní soutěž si užily na plné pecky. Muži šli na řadu až v druhé polovině soutěže. Přesněji až 81. Ikdyž nešli ve své úplné sestavě, a museli nahrazovat zranění nebylo to na výsledku až tak znát. Kluci se k tomu postavili jako opravdoví muži a po malém zaváhání levého proudaře skončily na 29. místě s čase 15,85s (PP 15,15). Nemůžu se nezmínit o klucích z Babic, kteří předvedli krásný útok a s časem 14,66s (LP 14,38) obsadili krásné celkové třetí místo. Jde vidět, že kluci jsou mladí a průbojní. Jen tak dál kluci.

Nemůžu nezmínit i skvělou organizaci závodu, vše šlapalo jak mělo, jídlo bylo skvělé. Už teď se těšíme na další ročníky.