Bojujeme zuby nehty

Druhá kolo Valašské hasičské ligy (VHL) se konalo 31. 5. v Hovězí. Této soutěže se zúčastnilo pouze družstvo žen, které se se shodnými sestřiky 18:03s umístilo na 1. místo.

Další víkend se naše družstva zúčastnila další soutěže započítané do VC OSH Přerov, která se konala 7. 6. v Drahotuších. Muži obsadili s časem 18:26s (LP 17:70) 8. místo. Ženy to neměly na soutěži v Drahotuších vůbec jednoduché. Zdravotní problémy vyřadily dvě stabilní závodnice. Tuto situaci byla děvčata nucena vyřešit až v den a místě konání soutěže. V přeházené sestavě a dvěma novými členkami se ženy umístily na 7. místě s časem 19:94s (PP 19:17). Ale nakonec to nedopadlo až tak špatně, co myslíte?

Slunečný den. Příliš vysoké teploty. Výborná atmosféra. Takto vzpomínáme na první extraligové kolo v Olšovci, které proběhlo 13. 6. a bylo zároveň spojeno s VC OSH Přerov. Muži po zapomenuté proudnice na základně, obsadili s výsledným časem 18:04s (PP16:76) na VC Přerova 8. místo a v hodnocení Extraligy ČR místo 23. Ženy si s časem 18:01s (PP 17:62) vybojovaly ve VC 3. místo, v Extralize pak 8. místo.

Na druhý den se konalo druhé kolo Extraligy ČR v Radíkově, kterého se zúčastnilo družstvo mužů. To s časem 17:56s obsadilo 22. místo. Ženy se soutěže v Radíkově nezúčastnily, protože nebylo zařazeno do VC OSH Přerov, jak tomu bylo v minulých letech. Zúčastnily se soutěže v Pozděchově, která je započítávána do VHL. Po zdařilém útoku se ženy umístily na 2. místě s časem 18:19s, kde od prvního místa je dělilo
pouhých 0,01s. Vyhrály ženy z Komárovic s časem 18:18s.